Otázky a odpovědi
Ceny a platba. Kolik stojí hudba na svatbu?
Béčoband můžete mít na Vaši svatbě již od 650 Kč / hod za One Man Band. Konečná cena je součtem hodinové sazby násobené počtem odehraných hodin a ceny za dopravu. Po Pardubicích dopravu neúčtujeme. Do 100km je cena 8 Kč / km (počítáno tam i zpět), nad 100km cena smluvní.
Pro konkrétní cenovou nabídku vždy zavolejte nebo pište. Uveďte čas zahájení a předpokládaného ukončení hudební produkce a my Vám zašleme konečnou cenu, kterou za hudbu na svatbě zaplatíte. Případné hodiny nad rámec dohodnutých časů zaplatíte podle skutečně odehraného času za domluvenou hodinovou sazbu.
Sami jednáme vždy férově a předpokládáme férové i od objednatele. Proto nepožadujeme zálohu, ani platbu předem. Vždy platíte až po skončení produkce dle skutečně odehrané doby. Do času produkce se započítává doba potřebná k přípravě aparatury (typicky 60 minut). Čas potřebný k balení a úklidu již neplatíte.
Je nějak omezená délka produkce?
I když se to na první pohled nezdá, tak zajistit živý hudební doprovod na svatbě je fyzicky i psychicky velice náročný úkol. Nájemní hudebníci, mezi něž patříme i my, trpí často únavou, způsobenou častým ponocováním, pobytem v zakouřeném prostředí, fyzicky náročným stěhováním a neustálým stavěním a balením těžké aparatury, několikahodinovým stáním na místě u mikrofonů nebo nástrojů, a to často i dvakrát za víkend.
Z těchto důvodů nemůžeme slíbit neomezeně dlouhou hudební produkci. V případě jednoho hudebníka a čistě živé proudkce bez výpomoci diskotéky odcházejí hlasivky většinou po 6 - 8 hodinách. Proto je 8 hodin strop. V případě dua lze dobu rozložením zátěže mezi 2 zpěváky prodloužit o 2 hodiny na max 10 hodinový blok. Ce se týká kombinací živého hraní, karaoke a diskotéky, je maximální délka produkce dána aktuální únavou kapely a plány na další den. Mírnou výhodu mají svatby, pořádané v sobotu, když má kapela v pátek volno. To lze většinou v extrémních případech zajistit hudební doprovod od sobotního oběda do nedělní snídaně. Nejextrémnější produkci, kterou jsem zažil, byl 24 hodinový hudební svatební maraton na jižní moravě. I toto lze čas od času přežít. Vždyť to děláme pro zábavu.... :-)
Neznáme Vás, ukázky zde nás nepřesvědčili. Není jistější DJ?
Ať si říká kdo chce co chce, tak živá hudba na svatbu prostě patří. Je to jednou, dvakrát, u někoho maximálně třikrát za život (a to už se na nějakou svatební hostinu s hudbou a jucháním většinou kašle). A kde jinde máte šanci, pozvat si vaši vlastní kapelu, která hraje celý večer jen pro Vás. Na diskotéku si můžete zajít při loučení se svobodou nebo po svatbě s kamarády.
Nespornou výhodou živé hudby je repertoár, který uspokojí svou šíří nejen novomanžele, ale i jejich rodiče, babičky, dědečky, tetičky a strýčky, kterých bývá na svatbách v součtu často i více, než vrstevníků svatebního páru. A už vidím ty rozzářené tváře babiček, kterým celý večer buší do uší decibely diskotékové taneční hudby. Když už se DJ nechá přemluvit, aby pustil něco pro rodiče, tak většinou vůbec nemá tyto skladby v repertoáru a nebo je to nahrávka studiová, absolutně nevhodná k tanci. Abych nekřivdil všem DJ, tak jsou i tací, co se zaměřují na hudební doprovod svateb a repertoár mají pro tyto produkce vychytaný. Pak se dá jako argument, podporující živou hudební produkci použít "jiná atmosféra a energie", kterou dokáže kapela, složená z "živých lidí" přenést mezi tanečníky a publikum.
Nevýhoda, vzít si na svatbu živnou hudbu, je ve vyšším riziku, které objednatel podstupuje. Zvláště v případě, že kapelu objednává, jak se říká, "na slepo", bez referencí nebo možnosti vidět a slyšet kapelu během produkce předem. Nahrávky na webu ani video nemají takovou vypovídací hodnotu, aby se podle nich dalo usoudit, jak se kapela vypořádá s atmosférou a náladou právě té Vaší svatby. V současné době evidujeme dramatický nárůst podobných "kapel", daných relativně snadnou dostupností hotových hudebních podkladů, nižších pořizovacích nákladů na aparaturu a vidinou "snadného zbohatnutí". Často jde bohužel o lidi, kteří klávesy používají jen jako banku zvuků, ale na klaviaturu neumějí zahrát ani "kočka leze dírou", jejich zkušenosti jsou minimální a poslouchat jejich zpěv je často víc utrpení než požitek.
Abyste se, v případě Béčobandu, vyhnuli podobným zkušenostem, které zde popisuji, zavolejte nebo si napište o termíny veřejně přístupných produkcí, kde nás můžete slyšet a vidět naživo, přímo v akci. Pak se sami můžete objektivně rozhodnout, zda je naše kapela ta pravá pro vaší akci. A nebo pouze důvěřujte 20 letým zkušenostem a hudebním vzděláním muzikantů, hrajících s kapelou. Je to jen a jen na Vás.
Jaké jsou technické požadavky kapely?
Pro to, abychom Vám mohli zahrát na vaší svatbě toho nepotřebujeme mnoho.
Ze všeho nejdůležitější je si nás vůbec objednat a na vaší svatbu pozvat. Toho můžete docílit buďto telefonicky nebo e-mailem.
Duo Béčoband se vejde i do malých prostor velikosti obývacího pokoje. Stačí nám cca 2x3 metry místa. Důležité je, abyste měli kde tancovat. Taneční parket je vhodné mít vyhrazený v místě před kapelou. Jako povrch je ideální dřevěná parketa, plovoucí podlaha, prkená podlaha, ale stačí i dlažba nebo v nejhorším případě PVC. Nevhodným povrchem pro tanec je koberec či trávník, v případě produkce venku.
Protože naše aparatura potřebuje ke své činnosti elektřinu, měla by být poblíž místa pro kapelu samostatná zásuvka, jištěná minimálně 10A jističem (ideální je 16A). Do této zásuvky (v tomto el. okruhu) by neměl být připojen žádný další spotřebič. Ze všeho nejhorší jsou spotřebiče s kompresorem či elektromotory a energeticky náročné spotřebiče, jako jsou lednice, chladící zařízení, výčepní zařízení, ventilátory, čerpadla a podobně. Nárazy, vzniklé zapnutím a vypnutím takového spotřebiče vyvolávají rušivé "pazvuky" z naší aparatury a mohou ji bohužel i vážně poškodit. Hudbu ke svatebnímu obřadu jsme schopni zajistit i bez přípojky k elektrické síti díky vlastnímu bateriovému zdroji. Takže svatební obřad s hudbou můžete mít prakticky kdekoliv mimo civilizaci.
V případě svatby konané venku je potřeba tuto skutečnost oznámit předem, abychom se vhodně oblékli. Dále je potřeba zajistit kryté místo, 100% chránící před povětrnostními vlivy a přímým slunečním svitem. Voda z deště i přímý sluneční svit mohou vážně poškodit naši aparaturu a zabránit tak pokračovat v produkci. Proti dešti a větru je potřebné chránit kapelu i aparaturu nejen shora, ale i z dalších 3 stran.
Na produkci přijedeme většinou cca 60 minut předem, svým autem, které je potřeba někde během produkce bezpečně zaparkovat. Balení a úklid aparatury trvá většinou 30-50 minut.
V případě dalších dotazů mě neváhejte kontaktovat.
Jakou používáte aparaturu?
Kapela Béčoband používá k ozvučení svých produkcí pouze značkové profesionální ozvučení od renomovaných výrobců. Do menších prostor do cca 50 posluchačů používáme špičový aparát BOSE L1 Compact. Dva kusy této na pohled vyjimečné bedýnky dokáží hudebně vyplnit prostor ve velice příjemné muzikální kvalitě a dostatečné hlasitosti s další rezervou. S touto aparaturou odehrajeme 90% všech svateb.
Do středně velkých prostor nebo pro volná venkovní prostranství do cca 200 posluchačů používáme 2x Yamaha DXR12 nebo DSR15 + 2x DXR 10 + 2x subwoofer DXS 12 a DXS15MKII o celkovém výkonu téměř 10 kW, které můžeme doplnit o aktivní 15" reproboxy firmy Thomann - The Box, po 450 W. Celkově má tedy aparatura výkon téměř 11 kW hudebního výkonu, což i s rezervou pokryje požadavky na ozvučení skutečně velkých svateb, ale i plesů a menších venkovních akcí.
Z další aparatury se vyplatí jmenovat mikrofony Shure, Sennheiser, M-Audio, bezdrátové mikrofony JTS, mixážní pulty YAMAHA a Presonus StudioLive.
Hudební nástroje: Digital workstation - klávesy YAMAHA TYROS4, Midi klaviatura MIDIMAN, kytary Cort G-260, Fender, elektroakustickou kytaru Ibanez a Furch, saxofony Yamaha a Amati, klarinet, bicí soupravu, různé perkusní nástroje a další.
Aparát neustále obměňujeme, aby odpovídal nejnovějším trendům v kvalitě zvuku. Díky tomu nám vždy budete perfektně rozumět a hudbu, ať již živou nebo reprodukovanou, si přes naši aparaturu vždy naplno vychutnáte.