Béčoband - živá hudba (nejen) na svatbu 

Jsme mladí, plní energie, hudba je náš život

Duo Béčoband tvoří sourozenecká dvojice Mirek a Markéta Bečičkovi. Mirek, ročník 1975, je již 3. generací kapelníků v tomto hudebním rodinném klanu. Jejich děta, Eda Pechmann, hrával již od mládí, jeho otec, Mirek senior, poznal svou ženu, Annu, právě v kapele svého budoucího tchána. Oba sourozenci byli odmalička vedeni k muzice. U Mirka jr. to byly nejprve bicí nástroje, které brzy vystřídalo piáno. Po sametové revoluci v roce 1989, kdy se k nám dostaly první elektronické klávesy, byl i Mirek ohromen jejich hudebními možnostmi a toto nadšení mu zůstalo dodnes.

Klávesy tvoří základ Béčobandu. Díky nim může hrát Mirek sám, se zpěvačkou Markétou (1980), případně přizvat muzikanty, hrající na libovolný melodický či rytmický nástroj. Mirek hraje jak na klívesy, tak za použití předehraných doprovodů na kytaru a od roku 2017 i na saxofon. A tak je možné nás slyšet v rozličném složení, a to jako One Man Band, duo, trio, nebo kvartet ve složení bicí, basa, klávesy, zpěvačka - kdy bubeník střídá nástroje bicí za saxofon či klarinet a baskytarista kytaru basovou, za solovou elektrickou kytaru.

Na svatbách, jimž je věnován tento web, hraje Béčoband povětšinou jako DUO. Na menší svatby nebo u kratších produkcí si vystačí Mirek sám. Úplně sám však nikdy není. Ve špičkových klávesách YAMAHA TYROS4 má schovaný celý orchestr malých japonců, kteří pod jeho taktovkou a šikovnými prsty kouzlí hudební podklady pro libovolný hudební styl v libovolném rytmu a tempu. Proto je jejich živá hudba tak vyhledávaná. Tatáž skladba totiž nezní nikdy zcela identicky.

O kvalitě hudebních podkladů i zpěvu Mirka s Markétou se můžete přesvědčit sami buď tady na webu v ukázkách nebo osobně na jejich nesčetném veřejně přístupném vystoupení.

Složení kapely

Hrajeme jako One Man Band, Duo, Trio nebo Kvartet

Ceny smluvní. Zavolejte nebo napište, budete překvapeni. Doslova platí, "za málo peněz, hodně muziky".

 

  • Mirek Bečička junior - klávesy, kytara, zpěv, moderování
  • Markéta Bečičková - zpěv, perkuse
  • Mirek Bečička senior - basová kytara, elektrická kytara, perkuse
  • Jiří Pleskot - bicí, saxofon, klarinet

Repertoár, karaoke a DJ

Náš repertoár je poskládaný tak, aby si každý vybral tu svojí písničku, nebo žánr. Nikdy se nelze zavděčit všem na 100%, zvláště v tak rozličném posluchačském mixu, jaký se nachází na svatebních oslavách. Živě hrajeme a zpíváme více než tisícovku evergreenů a hitů české i zahraniční hudební provenience od 50. let minulého století po současnost. Nechybí čistě taneční muzika v rytmech jako cha-cha, jive, waltz, rumba, samba, foxtrot, quick-step, ale i čardáš, letkiss nebo lambáda. Samozřejmostí je stále ještě oblíbená polka a valčík, ať již jako lidovka, dechovka nebo v beatovém provedení.

Oblíbeným repertoárem pro svatby jsou folk a country hity, na které se nejen dobře tancuje, ale téměř každý je zná a tak si může s kapelou zapívat. Pro příklad "Báječná ženská", "Stánky", "Pampelišky", "Rodné údolí", "Montgomery" nebo "Všichni jsou už v Mexiku" a další evergreeny od Jarka Nohavici, Bratří Nedvědů, Wabiho Daňka, Michala Tučného, Karla Kryla, Samsona Lenka a dalších "táborákových" interpretů.

České popové a rockové hity a evergreeny vybíráme s ohledem na složení publika. Od rockenrollů 50. - 70. let (Suchý-Šlitr, Milan Chladil), přes hity Petra Spáleného, Zdeňka Svěráka, Jirky Schelingera až po swingové melodie. Hrajeme spousty písní v žánru nostalgiského "socialistického popu" od interpretů, jako Michal David, Hana Zagorová, Víťa Vávra, Helena Vondráčková, Karel Gott nebo rockovější Olympic, Katapult, Harlej, Karel Zich, Turbo, Elán či Palo Habera tak i interpretů porevolučních, namátkou Ilona Czáková, Lucie Bílá, Chinaski, Divokej Bill, Petr Kolář, Jarda Hypochondr, Premiér, Ivan Hlas, Ready Kirken, Kabát... Ze současných českých populárních interpretů hrajeme například oblíbené Nightwork, Xindl-X, Mandrage, Jelen, Sebastian, Debbi a další.

Ze zahraničních vybíráme skutečné hity světového formátu od kapel ABBA, Beatles, Europe, Matallica, Bob Marley, Mike Oldfield, Offspring, Code Red, Rednex, Robbie Williams, Enrique Iglesias, Katy Perry, Beyonce a spousty dalších. Oblíbené filmové melodie z dnes již klasických filmů Hříšný tanec, Flashdance nebo Pomáda patří též do playlistu na téměř každou svatbu.

Pokud máte na některý styl nebo interpreta "alergii", stačí, když nám to s předstihem oznámíte a my ho z playlistu na Vaší svatbě vypustíme. Typicky určité skupiny svatebčanů nesnesou dechovku, socialistický pop nebo například Kabáty (což je mimochodem škoda), tak se snažíme tyto žánry na jejich žádost vynechat. Vzhledem k šíři repertoáru lze například celou svatbu koncipovat jako čistě klasickou taneční akci a hrát jen hudbu vhodnou pro standardní a latinsko-americké tance. Vše záleží na přání objednatele - u svatby především ženicha a nevěsty, neboť svatba je hlavně jejich den. Myslíme samozřejmě i na rodiče, babičky a dědečky, či malé děti. Všichni si s Béčobandem příjdou na své.

Produkci na svatbách rádi okořeníme, hlavně v pozdějších hodinách, Karaoke show, kdy zpívají již většinou značně podnapilí svatebčané, dle textů, které jim doslova před očima utíkají na obrazovce počítače, jež je součástí naši aparatury. Tuto "kulturní vložku" vždy ukončíme, cítíme-li nevoli ze strany některých citlivějších jedinců s vyvinutým hudebním sluchem.

Styly jako Rap, R&B, Techno, Trance, Black Metall, Etno, Gothic, Hip-Hop, Hardcore, House, Punk a podobně, bohužel živě nehrajeme. Není v našich silách zahrát a zazpívat živě a jen s pomocí kláves to, co se tvoří ve studiu několik dní za pomoci nejmodernější techniky, nebo co hrají zfetovaní mladíci "hoblováním" rozladěné kytary. Mladší ročníky, kteří jinou hudbu, než výše jmenovanou neuznávají, uspokojíme diskotékou na přání, kde právě ta jejich skladba v oblíbeném stylu může zaznít. V případě, že si přinesete skladbu na USB FlashDisku nebo CD, pustíme Vám ji přes naši kvalitní aparaturu. Diskotéku též zařadíme v případě, že nám vynechají hlasivky, což bývá většinou až po více než osmi hodinovém hudebním maratonu.